Регіональні медіа відвідали Дніпропетровщину щоб побачити хід реформ з децентралізації

прес-тур 02

Делегація представників регіональних ЗМІ відвідала Дніпропетровщину, щоб за допомогою слова й фотосвітлин передати своїм читачам здійснені реформи в Україні. Організатором прес-туру виступив Харківський прес-клуб. Впродовж двох днів: 28-29 серпня тривав виїзний прес-тур в рамках проекту “Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа” під назвою “Досвід реформ по-дніпропетровськи: енергоефективність, децентралізація, електронне врядування”. Даний проект здійснюється завдяки підтримці американського народу, яка була надана через проект USAID “У-Медіа”, що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. У ньому взяли участь представники ЗМІ з Волинської, Донецької, Луганської, Тернопільської, та Закарпатських областей. Учасників прес-туру чекала насичена програма.

прес-тур 01

Розпочався прес-тур із відвідування першої сучасної сонячної електростанції в с. Підгородному на Дніпропетровщині. Тут працює унікальна для Східної Європи трекерна система. Замість звичних стаціонарних столів із сонячними батареями — рухомі модулі, які “стежать” за сонцем. Ця станція щогодини виробляє понад 2,5 тис. кВт енергії, дозволяє суттєво економити вугілля та уникнути шкідливих викидів в повітря. Вона обслуговуватиме в середньому 27 тисяч домогосподарств протягом року. Станція дозволить зекономити близько півмільйона тонн вугілля на рік та уникнути викидів парникових газів”. Станція у Підгородному використовує передові технології альтернативної енергетики. Тут встановлена єдина в Східній Європі трекерна система. За допомогою спеціальних датчиків батареї обертаються та слідують за сонцем протягом дня. Такі рухомі батареї дозволяють виробляти на 50% більше енергії, ніж звичні стаціонарні установки. Сонячна електростанція “Солар Парк Підгородне” повністю збудована коштом вітчизняних інвестицій.

прес-тур 02

В рамках заходу учасники відвідали Слобожанську об’єднану територіальну громаду, де функціонує перший в Україні сільський ЦНАП, нещодавно збудований за кошти громади дитячий садок “Дивосвіт”, будуються сучасний спорткомплекс та дев’ятиповерхівка, в якій згодом отримають житло сім’ї пільгових категорій. Журналісти мали змогу познайомитися з кращими практиками децентралізації влади, які вдало працюють в статусі ОТГ. Всім учасникам прес-туру продемонстрували яскраві приклади результативності реформи, представники ОТГ зупинялися на нових успішних здобутках, ділилися планами на майбутнє та відповідали на всі запитання журналістів.

прес-тур 03

Також журналісти побували у Дніпровській лікарні №9, де без бюджетних коштів будують третю за потужністю в країні котельню на альтернативному паливі.

прес-тур 04

Представники департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради продемонстрували журналістам “розумні зупинки”, оснащені обігрівачами, зарядними пристроями для мобільних телефонів, Wi-Fi, інформаційним табло, а також безконтактні тролейбуси Т-203, що працюють на літій-іонних акумуляторах, зібрані на заводі “Південмаш”.

прес-тур 05

Мер Дніпра Борис Філатов представив проект «розумні зупинки». Це вже третій об’єкт поруч з Державним Цирком. На нових зупинках є інфрачервоні обігрівачі, USB роз’єм, за допомогою якого можна зарядити гаджети, точки доступу до інтернету, інформаційне табло на якому показано час і температура повітря, і кнопка екстреного виклику поліції. Також поруч встановлені урни. Які не тільки збирають сміття, а й виконують функцію відбійника. Така конструкція дозволяє зупинити транспорт, який рухається в бік зупинки і таким чином убезпечити людей, які очікують транспорт. Реалізація проекту «розумні зупинки» підвищує комфорт пасажирів, які очікують транспорт, збільшує безпеку в місті за рахунок відеоспостереження на основних транспортних вузлах і модернізує транспортну інфраструктуру міста. Цю зупинку обладнали за гроші приватного інвестора, який тепер розмістить тут торгову точку. Будівництво обійшлося в $15 тисяч, але на відміну від попередніх запевняють в мерії, з міського бюджету на неї не витратили ні копійки. Комфортне міське середовище — це простір максимально пристосований під потреби городян. Сьогодні для розвитку міст потрібні нові ідеї і підходи.

прес-тур 06

Другий день прес-туру був присвячений питанню культурної спадщини, яка сприяє розвиткові туризму, що є додатковим джерелом для поповнення місцевого бюджету. Під час туру медійники відвідали Алею пам’яті загиблих героїв АТО та Революції гідності, Історичний музей, Музей АТО, Центральну синагогу і найбільший у світі єврейський центр “Менора”, де член правління громади Олег Ростовцев розповів про історію і сьогодення єврейської громади, її позицію та активну участь в українському громадському житті.

прес-тур 07

Підбиваючи підсумки прес-туру, на сьогоднішній день на прикладі Дніпроптеровщини стає очевидно: бажання влади щодо змін, покладене в основу стратегічного планування розвитку, в поєднанні з активною працею мешканців, зумовлює сталий економічний та соціально-культурний розвиток. Дніпропетровщина цю теорію довела на власному прикладі. Поширення таких прикладів може надихнути українців швидше ставати хазяїнами своєї долі і, об’єднуючись, разом досягати добробуту громад.

Добавить комментарий


Также Вы можете войти используя: Yandex Google Вконтакте Mail.ru Loginza

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *